Darujte zážitky DÁRKOVÉ POUKAZY

 

JAROSLAV
KUNEŠ

 

Jaroslav Kuneš se narodil v roce 1972 v chudé rodině slavného brněnského herce Jaroslava Kuneše, kde se formuje jeho umělecký pohled na svět, jenž vnímá jako tragikomickou divadelní hru.

 

Snad právě proto nachází po střední škole, jednom ročníku medicíny a škole jazykové, útočiště na Divadelní fakultě JAMU v Brně, obor Drama ve výchově a vzdělání, kterou úspěšně absolvuje v roce 1998.

Alespoň tak si částečně splnil sen zahrát si v divadle, byť studentském, a získat tak zkušenosti a bohatší náhled na obor, jemuž propadl a je dodnes nenávratně propaden. Tanec se stal nejen jeho prací, ale i vášní, jak v aktivní, tak i trenérské kariéře a věnuje se mu ve všech těchto formách dodnes.


Taneční kariéra

 

Se společenským tancem začíná v tanečním klubu Starlet v roce 1987, kde se prokousává přes všechny výkonnostní třídy až ke třídě nejvyšší tedy mezinárodní a velmi brzy se dostává na celostátní úrovni do užší špičky.

V roce 1997 přijímá nabídku tančit za taneční klub Akcent Ostrava, kdy jeho kariéra akceleruje, a tak se mu podaří s jeho současnou manželkou Janou Kunešovou (Vondruškovou) dosáhnout největších úspěchů v historii ČR v kategorii latinskoamerických tanců.

Daří se jim vybudovat nejsilnější a nejúspěšnější klub vůbec, a to díky počtu členů a úspěchů svých svěřenců.

Taneční úspěchy, kterých dosáhl se svou partnerkou
Janou Kunešovou:

Výsledky na Mistrovstvích ČR
v latinskoamerických tancích

 

1995 – 2. vicemistři
1996 – 2. vicemistři
1997 – mistři ČR
1998 – mistři ČR
1999 – 2. vicemistři
2000 – 2. vicemistři
2001 – mistři ČR
2002 – mistři ČR (WDC)

cross

Úspěchy
na mezinárodním poli

 

Nejprestižnější soutěže světa Open British Championship v anglickém Blackpoolu
Semifinále (8. místo)

Mistrovství světa v lat. tancích v Miami (USA)
Semifinále

Finalisté a semifinalisté prestižních soutěží bodovaných do světového žebříčku

Cervia Intenational Open - Itálie
Copenhagen International Open - Dánsko
London Championship - Anglie
Monte Carlo - soutěž pořádaná monackou královskou rodinou
Las Vegas - USA
Dutch Open Slagharen – Holandsko
a další

 

Taneční kariéru ukončili v roce 2002 jako profesionálové, kde se jim opět podařilo získat titul Mistrů ČR, semifinále na UK Open Championship Rising Stars, finále Cervia Open atd.)

V roce 2006 se vracejí z Ostravy do Brna a věnují se trenérské činnosti po celé české ČR. Jaroslav se věnuje i několika televizním projektům – StarDance (tanečník Mahuleny Bočanové a později jako porotce), Bailando (choreograf Adély Gondíkové), Česká Miss (tanečník a choreograf).

 

Současnost

Během svého profesionálního vývoje a taneční kariéry byl ovlivněn plejádou skvělých trenérů v ČR i v zahraničí: Radoslav Ostrůvka, Ivo Jurák, Peter Ingriš, Tatiana Drexler, Ruud Vermeij, Peter Maxwell, Barbara Ambroz a mnoho dalších.

 

 

Top